PŘÍBĚH – POČÍTAČE DĚTEM

Pomozme zajistit počítače dětem – za 9 000 Kč zajistíme počítač k studiu pro 10 dětí v nouzi

Organizátoři projektu Počítače dětem se řídí heslem: „Aby děti mohly studovat.” Jejich cílem je dát technice druhou šanci na život a pomoci rodinám, které nemají finanční prostředky na nákup počítače. Projekt vznikl na jaře letošního roku, a to opravdu ve chvíli, kdy to bylo nejvíc potřeba! V rámci pandemie COVID-19 se spousta dětí ocitla dome bez počítače a tím pádem i bez přístupu k online výuce.

Pro děti, které nemají ve svých domovech počítač, organizátoři projektu získávají techniku od dárců a organizují dobrovolníky, kteří pomáhají s rozvozem, instalací a servisem počítačů. Dále se rozhodli, že pomohou základním a středním školám lépe zvládat online formu výuky.

Za pouhých 14 dní od spuštění projektu se přidaly do projektu stovky dárců a dobrovolníků. Dále na samém začátku Počítače dětem společnost Mironet vyčlenila do akce 1 000 počítačů, aby její iniciativou inspirovala ostatní ke stejné pomoci. Nadační fond IT People, dobrovolníci a společnost Mironet pomáhá nejen v této aktuální krizové situaci, aby děti měly přístup k výuce ze svých domovů.

Za každých 900 Kč je možné zajistit jednomu dítěti funkční počítač, který má průměrnou hodnotu 6 500 Kč. Nadační fond IT People, který zajišťuje tento projekt, se již 7 let věnuje rozvoji, propagaci a podpoře vzdělání s profesním zaměřením na technické obory (např. informační technologie).

Organizátoři chtějí pomáhat rodinám, kterým finanční situace neumožňuje tolik potřebný počítač pro své dítě zajistit. Podle slov organizátorů je v České republice cca 20 000 rodin, které se právě v této situaci nacházejí. Věří, že tato jednorázová pomoc může dětem z těchto rodin změnit budoucnost. Digitální gramotnost je totiž nezbytnou součástí dnešního života.

S pomocí 300 dobrovolníků organizují po celé naší republice sběr vyřazené techniky od dárců nebo její výkup za minimální částky. Repasovaný funkční počítač pak poskytují potřebným rodinám nebo zajistí servis jejich stávajícího počítače.

Společně můžeme zajistit několik desítek počítačů dětem, jejichž rodiny nemají dostatečné množství financí k tomu, aby je pořídili sami. Všichni víme, že digitální svět je součástí našich životů a jen málo z nás si dovede představit nebýt s tímto světem ve spojení. 

Zapojte se do projektu tím, že přispějete. Vzdělaní je jedna z nejdůležitějších věcí v našem životě. Nenechme, aby tato nelehká doba děti o vzdělání připravila.

O projektu

Výuka se přesunula do online světa. Prostory školy zejí prázdnotou. Každý studuje sám, ale přesto všichni společně. Na světě však existuje něco, co nás spojuje daleko víc než jen internet. Jsou to tradice. Každý rok se studenti, vyučující i absolventi spojili, aby společně někomu pomohli. Cílem projektu je tradici Stromečku splněných přání zachovat i v této nelehké době. Iniciativu vzali do rukou studenti a absolventi NEWTON College a vytvořili projekt na své náklady. Za projektem stojí Radim Oulehla s Ondrou Machačem, kteří jsou součástí Nadačního fondu Podpořit, a Daniel Koch s Tomášem Fojtů z digitální agentury Vesmírné kuře. Více o samotném projektu a tvůrcích se dočtete na newton.today.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Za jakoukoliv zpětnou vazbu budeme moc rádi. Stačí nám napsat email na dar@vanocnipribehy.cz